Євсютін Олександр Миколайович

Олександр Миколайович Євсютін – правозахисник, антикоруціонер, криміналіст, військовий юрист, міжнародний та міграційний адвокат, екс-слідчий прокуратури, екс-прокурор по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією, директор центру правової допомоги міністерства юстиції, експерт МЗС, засновник юридичної компанії ЄМП та міжнародної юридичної мережі United international Partners.

Більш ніж 23 річний досвід у сфері захисту бізнесу і громадян.

Олександр Миколайович пройшов майже всі можливі шляхи за юридичною спеціальністю.

• Засновник і генеральний директор міжнародної юридичної та консалтингової компанії – з 2015.

• Експерт Міністерства закордонних справ України – з 2014.

• Керівник обласного центру правової допомоги Міністерства юстиції – 2013.

• Керівник відділення ВГО «Асоціація правників України» – з 2011 року.

• Керівник відділення ВГО «Асоціація адвокатів України» – з 2010 року.

• Засновник Адвокатско-консалтингового бюро “ЄМП” – з 2009.

• Третейський суддя при Асоціації «Бізнес і Право» – 2008.

• Адвокат у кримінальних і цивільних справах – з 2007.

• Прокурор з особливо важливих кримінальних справах – з 2005.

• Слідчий районної прокуратури – з 2002.

• Служба у внутрішніх військах та військовій прокуратурі – 2001.

• Юрисконсульт агропереробного комплексу – з 2001.

• Навчальна практика при обласній колегії адвокатів – 1998.

• Захист себе особисто та сімейного бізнесу від рейдерського захоплення та зловживання влади з боку посадових осіб міліції – 1996.

ОСВІТА:

Юридичний факультет Східноукраїнського національного університету – 1996 – 2001. Бакалавр. спеціаліст у сфері права з кримінально – господарською спрямованістю. Дипломна робота: конституційно-правова реформа діяльності прокуратури.

Університет підвищення кваліфікації Національної академії Генеральної прокуратури України за напрямком прокурорського нагляду за оперативно-розшуковою діяльністю спеціальних підрозділів, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю та корупцією.

Магістр факультету міжнародних відносин НАУ за спеціальністю міжнародний бізнес – 2023. Кваліфікаційна робота: міжнародний проектний менеджмент в умовах міграції бізнесу.

Активний учасник конференцій, семінарів та форумів на теми воєнного права, кримінального права та процесу, антикорупції, боротьби з торгівлею людьми та ОЗГ, міжнародних кримінальних процесів, практики Європейського суду з прав людини, міграційних процесів в Україну та з України, міжнародного оподаткування та іноземних юрисдикцій (офшори, онншори), легалізації доходів, здобутих злочинним шляхом, розшуку викрадених активів, антирейдерства, захисту бізнесу та супроводу діяльності іноземних компаній в Україні.

Мови: англійська, російська, українська.

ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО ДОСВІД:

1996 – Захист від незаконних дій співробітників міліції

Перша черга перемога, коли особисто протистояв незаконним діями співробітників правоохоронних органів по відношенню до нього і членам його сім’ї, рейдерському захопленню сімейного бізнесу. Добився припинення незаконно порушених кримінальних справ і притягнення винних до відповідальності.

2001 – Юрисконсульт сільськогосподарського виробничого комплексу ЗАО “Агротон”. Займався договірною та претензійно-позовною роботою, розслідуванням на виробництві та представленням інтересів компанії в судах по трудових спорах.

2001 – Армія і військова прокуратура, виконуючи обов’язки помічника слідчого і військового прокурора. Проводив перевірки збереження майна у військових частинах і військових підрозділах. Брав участь в розслідуванні військових злочинів.

2002 – слідчо-прокурорська робота в прокуратурі з метою забезпечення законності та недопущення зловживань з боку правоохоронців. Боротьба з корупцією. Розслідував і направив до суду за 3 роки більше 50 кримінальних справ у сфері господарських, економічних і особливо небезпечних проти особистості (вбивства та зґвалтування). Безпосередньо виявляв справи за фактами порушення законних інтересів бізнесу і держави, в тому числі розкрадання та ухилення від сплати податків, ДТП. По всіх справах винесені обвинувальні вироки, які вступили в законну силу.

2005 – 2007 – прокурор відділу з нагляду за спецпідрозділами по боротьбі з ОЗГ і корупцією, підтримав державне овинувачення в судах по особливо тяжким злочинам.

2008 – третейський суддя в Постійно діючому третейському суді при Асоціації “Бізнес і Право”. Вирішив у якості судді особисто 9 економічних суперечок між суб’єктами господарювання. По всіх справах рішення були виконані, сторони визнали правильність винесеного рішення.

2008 – адвокатська практика по кримінальних, воєнних, адміністративних, господарських, сімейних, цивільних, податкових, спадкових, митних справах. На рахунку кілька виправдувальних вироків, звільнення підзахисних з-під варти, і навіть скасування вироку з довічним позбавленням волі у Верховному суді України. Здійснював захист призовників і військовослужбовців у кримінальних та адміністративних процесів. Був захисником у кількох справах про ДТП за участю високопоставлених чиновників і незаконному заволодінню автотранспортними засобами.

2010 – засновник адвокатско-консалтингового бюро з 4-ма офісами в Україні.

Організував  захист у справах про контрабанду, торгівлі людьми, ухилення від сплати податків, звинуваченнях в розкраданні і привласненні майна підприємств посадовими особами, хабарах, легалізації доходів, здобутих злочинним шляхом та корупції. Проводив розшук і повернення викрадених активів.

Відстояв інтереси клієнтів за кордоном:

– в Економічному суді Мінська (позов на 400 тис. Доларів),

– захистив і звільнив з-під варти українця, безпідставно звинуваченого в Албанії в розкраданні грошей,

– сімейний процес в Індії,

– екстрадиційні процеси в Польщі, Молдові та Росії,

– цивільна справа зі страховою компанією в ОАЕ,

– відставав інтереси клієнтів в посольствах України в Пакистані і Греції.

Створення бізнес проектів за кордоном:

Особисто організовував створення і відкриття виробничих і торгових компаній, а також компаній з надання послуг в Північній Америці (Мексика і Канада), ЄС (Польща, Німеччина), Південної Азії (Пакистан, Індія) і в Африці (Замбія, Нігерія).

Імміграційні справи:

За 10 років провів безліч імміграційних справ і процесів і відстояв інтереси іноземців в Україні та українців в інших країнах.

Супроводжував в Україні 15 проектів з іноземними інвестиціями:

експорт соняшнику, олії соняшникової, яєць курячих, імпорт одягу, рису, організацію діяльності автотранспортного підприємства з перевезення пасажирів автобусами міжнародного значення, вторсировина, кілька IT проектів, спрямованих на ринки Північної Америки та ЄС.

Громадська діяльність:

з 2010 р голова обласного відділення ВГО “Асоціація адвокатів України”.

З 2011 по 2014 р.р. голова обласного відділення і з 2016 року член комітетів міжнародного і імміграційного права ВГО “Асоціація правників України”.

2013-2014 р.р. взяв участь у створенні системи безоплатної правової допомоги в Україні, при цьому 1,5 року очолював обласний центр правової допомоги КЦ Мін’юсту України.

2013 – Співзасновник ГО “Всеукраїнська асоціація імміграційних адвокатів і консультантів”.

2015 – засновник проекту “Єдині міжнародні партнери” – міжнародної юридичної мережі для захисту мігрантів та бізнесу у різних країнах. Налагоджень партнерські відносини з адвокатами в 70 країнах світу.

2022 – запустив медійний проект єАдвокат.

2023 – запустив авторський он-лайн курс “Правовий самозахист в умовах воєнного стану”.

Місія: правова безпека людини та приватного бізнесу.


Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *