Дерегуляція і краща регуляція

1. Оголосити Рік боротьби з корупціонерами. Негайно проаналізувати – разом з бізнесом – та скасувати всі надмірні регулювання (“Регуляторну гільйотину” запровадити в режимі постійно діючої “циркулярної піли”). З визначеної дати залишити тільки європейське регулювання і постійний контроль з боку бізнесу.

2. Розділити владні функції щодо нагляду та регулюванню. Суттєво скоротити кількість держслужбовців, скасувавши дублювання функцій та запровадивши модель е-врядування. Спростити порядок переведення майна з комунальної власності – в приватну.

3. Запровадити персональну майнову відповідальність представників контролюючих органів влади за заподіяну СПД шкоду. Обов’язкова прозорість (звітність он-лайн) контролюючих та правоохоронних, насамперед – судових, органів перед громадскістю та суспільством.

4. Узаконити прийняття фото-, відео- та інших доказів злочинів з будь-яких джерел.

5. В підприємництві, інвестуванні, зокрема,- будівництві, скасувати дозвільний режим, натомість запровадити Принцип Економічної Свободи.

6. Підвести нормотворчу діяльність НБУ під контроль Держрегуляторної служби з реєстрацією проектів нормативно-правових документів в Мінюсті – як це діє для всіх інших ЦОВВ

7. Провести аукціонну приватизацію державних підприємств, дозволивши участь тільки успішним профільним покупцям. Провести повну інвентаризацію великих приватизаційних угод за роки незалежності.


Comments

Одна відповідь до “Дерегуляція і краща регуляція”

 1. Аватар Василий
  Василий

  Нинішня система влади, як система державного управління, є джерелом корупції. Чому?
  1. Державна влада не є власником національного багатства України, але при відсутності юридичного власника – оформлених територіальних громад, вона разом з управлінням виконує функції власника і розпорядника цього багатства.
  2. Відсутність реального господаря національного багатства доказувати не треба, бо це видно неозброєним оком. А представте собі, щоб власником всього національного багатства був би якийсь олігарх. Всюди був би євроремонт, за крадіжку каналізаційного люка людина сиділа б в тюрмі, а зникнення мільярда доларів була б взагалі неможлива.
  3. Вибори у владу – це імітація демократії. Не беручи до уваги фальсифікації, представимо, що всі депутати і держслужбовці взірці чемності. Коли в руках цих людей опиняється не тільки управління, а і реальна можливість розпоряджатись державним майном та іншими можливостями впливу, тут і з’являється корупція.
  4. Управління державними справами відбуваються за простою схемою: КОРУПЦІОНЕР – ГРОШІ – ДЕРЖСЛУЖБОВЕЦЬ або ДЕПУТАТ – НАЦІОНАЛЬНЕ БАГАТСТВО – КОРУПЦІОНЕР.
  Унеможливити такий стан речей можливо лише докорінно змінивши систему влади. Я бачу її такою. Громадянин, член територіальної громади, отримує дивіденди від належаної йому частки національного багатства – обирає керівництво територіальної громади, юридичної особи публічного права власності на свою частку національного багатства та на частку між громадської власності, яка буде знаходитись під управлінням державного органу, утвореного з представників територіальних громад. Все! Все інше вже буде будуватись на цьому фундаменті.
  На сьогодні реальна і ефективна боротьба з корупцією може бути організована шляхом утворення профільних контролюючих комісій у всіх сферах життєдіяльності громад. Ці комісії мають бути двох рівнів, у кожній територіальній громаді, а також на між громадському рівні. Їх функції – системний, професійний, постійний, відкритий МОНІТОРИНГ діяльності державних органів.
  Для цього потрібна єдина потужна консолідуюча сила партія «Влада територіальних громад».
  Приватизація держпідприємств – це найстрашніший корупційний злочин проти наших онуків. Повинен розглядатись як державна зрада!
  Злочинні приватні угрупування під назвою державні органи влади потрібно негайно ліквідувати, замінивши на вибрані на конкурсній основі профільні організації на контрактній основі з чітко визначеними правами та обов’язками. Наприклад, міліцію можна легко замінити на охоронні фірми, які окрім права на гарну оплату повинні будуть заплатити за отой украдений каналізаційний люк громаді у випадку чого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *